Reklama

Biesiada u siebie

Biesiada u siebie

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Pięć tysięcy. Tyle elektrycznych hulajnóg na wynajem jeździ po Warszawie. Jak pożar po stepie rozprzestrzeniło się to zjawisko.
ADOBE STOCK
M

Młodzi zdrowi ludzie zwątpili w skuteczność swoich nóg. Niepojęte, dlaczego akurat hulajnogi chwyciły wśród tylu co rok wciskanych nam nowinek. Niech się nad tym biedzą antropolodzy – wcale nie kpię, lenistwo, zarazem zbawienne dla oszczędności sił, ale i potępiane jako grzech, to ważny klucz do dwoistej natury człowieka.

Panna hulajnóżka zawróciła w głowie też filozofom. Okazało się, że człowiek jadący na niej jest pieszym. Mianem pieszego bowiem tylko prostacy o umyśle niewytresowanym przez prawo określają człowieka stawiającego krok za krokiem, lewa, prawa, lewa, aż dojdzie do kiosku po gazetę. Pieszy w świetle prawa to ktoś, kto nie używa pojazdu. Skoro zaś hulajnoga pojazdem nie jest (twórcy definicji pojazdu nie przewidzieli, że dziecięca zabawka kiedyś zafunkcjonuje w przestrzeni publicznej), to jej użytkownik stanowi byt pieszy. Czas, który kilku urzędom zajmie...

5816

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]