Reklama

Ładowanie...

Bezstronna TVP

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Na kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich "Gazeta Wyborcza" omówiła tezy raportu Fundacji Batorego na temat sposobu pokazywania przez główne programy informacyjne telewizji publicznej głównych kandydatów na najwyższy urząd w państwie.
W

Wedle raportu niemal dwie trzecie informacji o Bronisławie Komorowskim, emitowanych przez TVP od 25 maja do 13 czerwca, miało charakter negatywny; w tym samym czasie i w tych samych programach o Jarosławie Kaczyńskim mówiono przede wszystkim neutralnie, a o Grzegorzu Napieralskim przede wszystkim pozytywnie (negatywne informacje o kandydatach PiS-u i SLD były bardzo rzadkie).

W minioną sobotę "Wyborcza" przedstawiła drugą część wspomnianego raportu, analizującą audycje telewizji publicznej od 14 do 18 czerwca. Tytuł omówienia mówi wiele: "W TVP więcej Kaczyńskiego, źle o Komorowskim". Dane liczbowe wskazują, że tuż przed pierwszą turą wyborów tylko kandydat PO przedstawiany był w TVP w wyraźnie negatywnym świetle (choć procent informacji tego typu wyraźnie zmalał). Zarazem: wzrosła ilość informacji o kandydacie PiS-u (głównie neutralnych), a kandydat SLD...

3490

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]