Reklama

Ładowanie...

Bez odpowiedzi

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Teraz czekają nas spory ideowe. Zgłoszone przez lewicę, bardzo głośno i dobitnie artykułowane w kampanii przez prawą stronę, ostrożnie, ale wyraźnie dotykane w obietnicach kandydatów.
"

"Zszywanie Polski", które postuluje "Tygodnik", to proces tak długi i złożony, że dziś jeszcze nie sposób cieszyć się pomyślnymi perspektywami. Trzeba rzeczywiście, jak sugeruje Naczelny "Tygodnika", zacząć od odpowiedzi, jak ma wyglądać prawidłowa relacja między państwem a Kościołem. Bagatela, wszak byłoby to podjęcie na nowo analizy pojęć: "każde w swojej dziedzinie jest niezależne i autonomiczne" - vide konkordat. Trzeba wtedy zapytać autorów domagających się od katolików obowiązku niezgody z głową państwa, gdyby prezydent podpisał ustawę respektującą prawo niewierzących do zachowań niezgodnych z katolicką normą moralną, czy rzeczywiście mają rację. I tu wkraczamy w problem in vitro. Dla Kościoła w Polsce jeden z czołowych dzisiaj problemów, w którym dotąd na pierwszy plan ze strony katolickich prawodawców wysuwa się nakaz chronienia embrionów ludzkich, ale tak naprawdę...

2759

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]