Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Artykuły

26.11.2016
Kościół Mariacki w Lubece słynął m.in. jako miejsce niezwykłych koncertów. Niezwykłych także dlatego, że w tych czasach instytucja publicznych koncertów była rzadkością.
25.10.2015
Gdy używamy dziś pojęcia „orkiestra”, wyobraźnia podsuwa nam obraz filharmonicznej estrady wypełnionej potężnym zespołem symfonicznym. To typ orkiestry klasyczno-romantycznej.
23.08.2015
Patron Festiwalu to postać wciąż tajemnicza. Im więcej o nim wiemy, tym większe budzi zainteresowanie. Wyszedł wreszcie z cienia przypisanych mu – słusznie czy nie – „Wariacji” Bacha.
02.12.2013
Boże Narodzenie w muzyce kojarzy się przede wszystkim z przebogatym repertuarem kolęd i pastorałek, czy też z widowiskami w typie jasełek. To istotnie bardzo ważna część muzycznego...
03.09.2008
Styl holenderskiego dyrygenta stał się czymś w rodzaju punktu odniesienia. Niegdyś ekstrawagancki, obecnie postrzegany jako "umiarkowany" - doskonale wytrzymuje próbę czasu.