Reklama

Ładowanie...

38/09

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Zazdroszczę Finom
J

Jestem żeglarzem z 40-letnim stażem. Odbyłem wiele rejsów morskich, jednak prawdziwy wypoczynek znajdowałem na Mazurach. Od lat śledzę "postępy" gospodarzy terenu, reklamujących walory Pojezierza. Działania te sprowadzają się do zawłaszczania dobra wspólnego na rzecz jednoprocentowej mniejszości, dla której jedynym atutem Mazur jest możliwość wynajęcia motorówki za 300 zł/h.

Gdzie się podział przepis sprzed lat, zabraniający tworzenia fali w odległości 500 m od brzegu? Bywa, że "wypoczywający" motorówkarz, aby się w pełni "zrelaksować", opływa kilkakrotnie na pełnej prędkości wyspę Mysią na Bełdanach lub Zatokę Skonał na Tałtach. Wszystkie te wyczyny są realizowane zazwyczaj wieczorem, gdy woda się uspokaja.

Tzw. strefy ciszy, gdzie nie wolno tworzyć fali, nie przekraczają więcej niż 5 proc. całości wód. Powinno być odwrotnie: wszędzie...

2440

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]