Reklama

38. Historia jednego wywiadu

38. Historia jednego wywiadu

30.10.2007
Czyta się kilka minut
1. Nieudany wywiad
T

To działo się tuż przed wizytą Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski. W ,,Tygodniku Powszechnym" odczułem nerwowość spowodowaną niewątpliwie między innymi działaniami ks. Zaleskiego. Nieoczekiwanie ks. Adam Boniecki zażądał ode mnie, abym udzielił mu wywiadu. Nie wiedziałem, o co mu chodzi. Najpierw powiedział, że wywiad będzie przeprowadzał jeden z redaktorów, ale potem zaprosił mnie do siebie do mieszkania prywatnego, aby tam przeprowadzać osobiście ten wywiad ze mną.

Dlaczego odmówiłem publikacji wywiadu?

Przede wszystkim dlatego, że był zrobiony ,,na szybko", ,,na zapalenie płuc". I niefachowo. Nie stawiał istotnych pytań, a zajmował się szczegółami, jak np. kartkami podłożonymi pod wycieraczki samochodu czy portmonetką jako znakiem rozpoznawczym. (...)

Równocześnie ks. Boniecki nie zwrócił uwagi na to, że nie zgodziłem się...

6753

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]