Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Życiowy dogmatyzm

Życiowy dogmatyzm

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Precyzyjny ikonkretny. Nie sypie anegdotami, media traktuje zdystansem. Prawnik zdorobkiem naukowym iwieloletnią praktyką adwokacką. Prof. Zbigniew Ćwiąkalski nie mieści się wszablonie dominującym we współczesnej polityce, wktórej najważniejszy bywa spektakl odgrywany wświetle telewizyjnych jupiterów.
K

Krytyczne uwagi prezydenta na temat kandydatury prof. Ćwiąkalskiego ściągnęły nań jednak uwagę mediów. Krytyka dotyczyła dwóch spraw: obrony poszukiwanego listem gończym biznesmena i byłego senatora Henryka Stokłosy oraz wydania ekspertyzy prawnej w sprawie Ryszarda Krauzego.

- Obie sprawy przyjąłem już wówczas, gdy moje nazwisko pojawiało się w gronie kandydatów na stanowisko szefa resortu sprawiedliwości - przyznaje prof. Ćwiąkalski. - Przyjąłem je widząc, że być może za parę tygodni staną się argumentem przeciwko mnie.

Obrona "źle widziana"

Obrony Stokłosy odmówił prof. Zbigniew Hołda, kierownik Katedry Prawa i Polityki Penitencjarnej UJ, którego nazwisko także pojawiło się wśród kandydatów na ministra sprawiedliwości: - Nie było w tym wyrachowania - uważam się przede wszystkim za obrońcę praw człowieka, a w...

12538

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]