Reklama

Znów w domu

Znów w domu

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Po siedmiu tygodniach pracy nad Biesami w Moskwie lecimy z Krystyną do domu. W samolocie pierwsze zetknięcie z polską prasą, której konsekwentnie unikałem przez cały ten czas.
N

Na pierwszej stronie “Gazety Wyborczej" wybór przewodniczącego Episkopatu. Z niejasnych komentarzy dowiaduję się wielkiej nowiny. Dotychczas, to znaczy przez całe moje długie życie, sądziłem, że to Kościół w Polsce przewodzi ludowi Bożemu. Sam pamiętam, jak naszym duchowym przywódcą w wojennym Radomiu był nasz katecheta, ksiądz Kokociński od Filipinów, którego po latach odwiedziłem w Rzymie jako generała zakonu. Teraz, jak rozumiem, to lud Boży powie, czego domaga się od Kościoła.

Zaniepokojony kartkuję gazetę i trafiam na dział kulturalny. W nim duży tytuł: “Prasa moskiewska chłodno przyjęła »Biesy«". Mam w walizkach cały plik nie przeczytanych gazet, miło, że ktoś w kraju już się za to wziął.

Wracam parę stron wstecz i czytam, że Lepper idzie jak burza, budzi zachwyt mas, porusza wyobraźnię młodzieży. Choć trudno zrozumieć, dlaczego tak się...

2944

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]