Reklama

Zło

Zło

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Może coś się zmieniło, ale w chwili, kiedy to piszę, trwa wciąż ponury spektakl na Krakowskim Przedmieściu. Grają w nim mniej lub bardziej świadomi aktorzy, autorzy scenariusza nanoszą swoje drobne zmiany i puenty.
K

Kiedy Jarosław Kaczyński w samym apogeum kampanii wyborczej złagodniał jak baranek, mówił o konieczności współpracy i skończeniu wojny polsko-polskiej raz na zawsze, ludzie nie do końca mu uwierzyli, ale i nie wykluczali, ciesząc się, że będzie trochę spokoju. Natychmiastowość reakcji po przegranej i wylanie wielkiego kubła nienawiści sprawiły, że ludzie się rozłościli. Mieli dość. Sceną, na której się to rozgrywało, było dalej Krakowskie. Stał na nim krzyż, sponiewierany, ośmieszony, odarty z sacrum.

Najgorsze jest takie zło, które generuje nowe zło. Zwiększa wtedy jego zasięg i siłę rażenia.

Ten rok

Zaczął się od kilku dużych trzęsień ziemi. Potem szedł od wielkiej suszy do wielkiej powodzi, od porwania statku do terrorystycznego zamachu, od finansowego kryzysu do politycznego konfliktu. Szedł wolno, z...

2337

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]