Reklama

Zgubne skutki nieufności

Zgubne skutki nieufności

29.02.2004
Czyta się kilka minut
1 marca rozpoczyna się w Belgii proces Marca Dutroux, pedofila-mordercy. Sprawa Dutroux i rzekomej potężnej organizacji, która miała za nim stać, sprawiła, że Belgowie uwierzyli w opinię o skorumpowaniu i niewydolności ich państwa. Czy słusznie?.
L

Laetitia Delhez, 12-letnia dziewczynka z miasteczka Bertrix w walońskich Ardenach, zniknęła 9 sierpnia 1996 r. Jadąc do domu z pływalni, nagle poczuła, jak ktoś z tyłu ściąga ją z roweru, zakrywa usta, wrzuca do samochodu i zmusza do połykania tabletek. Kilkadziesiąt minut później samochód zatrzymał się, dwóch mężczyzn wepchnęło ją do metalowej skrzynki, zaniosło do domu i przymocowało łańcuchem do łóżka. Po kilku godzinach trafiła do wąskiej skrytki w piwnicy. Tam siedziała już inna dziewczyna, Sabine Dardenne, która zaginęła bez śladu ponad rok wcześniej. Obie były regularnie gwałcone przez porywaczy, którzy twierdzili, że porwali dziewczynki dla okupu, a ich rodzice odmówili jego zapłacenia. Porywacze nigdy okupu nie zażądali. Chodziło im jedynie o gwałcenie.

Przewrót wisi w powietrzu

Ktoś widział podejrzany samochód...

9814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]