Reklama

Ładowanie...

Zgubne skutki nieufności

29.02.2004
Czyta się kilka minut
1 marca rozpoczyna się w Belgii proces Marca Dutroux, pedofila-mordercy. Sprawa Dutroux i rzekomej potężnej organizacji, która miała za nim stać, sprawiła, że Belgowie uwierzyli w opinię o skorumpowaniu i niewydolności ich państwa. Czy słusznie?.
L

Laetitia Delhez, 12-letnia dziewczynka z miasteczka Bertrix w walońskich Ardenach, zniknęła 9 sierpnia 1996 r. Jadąc do domu z pływalni, nagle poczuła, jak ktoś z tyłu ściąga ją z roweru, zakrywa usta, wrzuca do samochodu i zmusza do połykania tabletek. Kilkadziesiąt minut później samochód zatrzymał się, dwóch mężczyzn wepchnęło ją do metalowej skrzynki, zaniosło do domu i przymocowało łańcuchem do łóżka. Po kilku godzinach trafiła do wąskiej skrytki w piwnicy. Tam siedziała już inna dziewczyna, Sabine Dardenne, która zaginęła bez śladu ponad rok wcześniej. Obie były regularnie gwałcone przez porywaczy, którzy twierdzili, że porwali dziewczynki dla okupu, a ich rodzice odmówili jego zapłacenia. Porywacze nigdy okupu nie zażądali. Chodziło im jedynie o gwałcenie.

Przewrót wisi w powietrzu

Ktoś widział podejrzany samochód...

9814

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]