Reklama

Zgredozwierzenia

Zgredozwierzenia

05.06.2017
Czyta się kilka minut
Minister Błaszczak nie zaimponuje nam charakterem. Nie od dziś odmawiamy przyjęcia, zwłaszcza z rana, przyznawanych sobie samym odznak, np. „Zasłużony dla gorzelnictwa RP”, i nie robimy z tego halo na pół kraju.
F

Fakt, że gdy już sobie odmówimy, stajemy się ciut smętniejsi, wpadamy w nastroje dalece zasadnicze i w takich to momentach rozmyślamy sobie arcykonserwatywnie o dawnej i dzisiejszej młodzieży.

Oto w czasach cudnych z różnych powodów braliśmy w charakterze jurorskim udział w skromniuśkim konkursie na dziennikarza miejskiego. Rola nasza sprowadzała się do wymyślenia kilku pytań, rozdania ich w formie testu rzeszom milusińskich (często już ozdobionych magisteriami), a następnie do sprawdzenia onego testu i wyłonienia czołówki najświatlejszych. Pytanie najtrudniejsze dotyczyło stylu, w jakim został wybudowany kościół Mariacki w Krakowie. Zważyć bowiem należy, że zwycięzca miał pracować w tym właśnie mieście, w wymienionym powyżej charakterze. Do wyboru były trzy odpowiedzi, w tym dla ułatwienia tylko jedna z nich była prawidłowa.

Z dumą tu zaznaczyć wypada, że pytanie to...

4146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nieraz przychodzi mi do głowy myśl taka - internet wymyślono już przed stuleciem. Z myśli tej wynika mnóstwo implikacji, jedną z nich jest taka - czy tyle czasu spędzałbym dziś, na gołych bab oglądanie. Znając swe gusta, pewnikiem prześwietlałbym, co po sobie zostawili moi przodkowie. Pewnie i teraz mogę się tym zająć, ale mnóstwo z tym ambarasu, a że specjalnie wybitnych przodków nie posiadam, to i ślad po nich niewielki się ostał. Zupełnie inaczej będzie z naszym pokoleniem. Jeśli jakimś szczęśliwym trafem szlag internetu nie trafi, to wnuki nasze będą mieli z nas niezłą polewkę. Mój syn na studiach miał takie zawołanie - lepiej się pięć minut wstydzić niż dwa tygodnie zakuwać. Ciekawych rzeczy na tych uczelniach uczą, takie rzeczy chwytają i idą pod strzechy. Nie liczyłbym na jakieś nadrabianie zaległości, bo mniej więcej rozgarnięty człowiek wie już, że w internecie nic nie ginie i ma jak w banku, że go oceniać potomni będą po jego popisach. Jeśli to nie jest nikogo wstanie skłonić do zadumy nad własną głupotą, to nic go do niej nie skłoni.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]