Reklama

Zetknięcia nieuniknione

Zetknięcia nieuniknione

19.03.2018
Czyta się kilka minut
Chłopaki z Bródna kopią piłkę z drużynami z Etnoligi. Rasistowskie żarty na osiedlu sypały się gęsto. Ale pewnego razu jeden z chłopaków powiedział: mnie to już nie śmieszy.
Martyna i Richard podczas finału Etnoligi 14, Warszawa, 15 czerwca 2017 r. KRZYSZTOF JARYMOWICZ
N

Nigdy nie wiadomo, kiedy człowiekowi się przeleje. Mohammedowi stało się to dzisiaj. Bo co to niby ma znaczyć: „Patrzcie na tego Egipcjanina, zachowuje się jak dziecko?” – I to mówił Ashraf, z Arabii Saudyjskiej! Powinien postudiować historię: to my, Egipcjanie, zakładaliśmy szkoły i szpitale. To my zbudowaliśmy Arabię Saudyjską – powtarza Mohammed.

Spieszy się do szatni, spocony i zły. Powód jest istotny. Zawodnicy The Pros kłócą się o to, czy słuszna była zmiana zawodnika w drugiej połowie. Przegrali właśnie finał Etnoligi. Oprócz Mohammeda w drużynie grają Lukman i Emsy (Nigeria), Hossam (Sudan), Ashraf i Abdullah (Arabia Saudyjska), Hammod i Majeed (Oman), Tarik i Haitham (Egipt), Vitalij (Ukraina) oraz Ania (Polska).

O puchar tego międzykulturowego projektu piłkarskiego, organizowanego przez Fundację dla Wolności na warszawskiej Pradze-Północ, walczyli zawodnicy z...

10898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W tekście, który ma być o tym, jak sport łączy i burzy mury powiela się fałszywe i głupie stereotypy - Legia to rasizm a dziewczyna grająca w piłkę - lesbijka i feministka (bo przecież każda lesbijka to feministka tak swoją drogą). Żenada!

odniosłam wrażenie, że akurat te piłkarki to faktycznie były feministki i lesbijki.

ja nigdy nie potrafiłem "na oko" poznać, kto jest gejem, kto lesbijką - niektórzy znajomi, zwłaszcza dziewczyny, twierdziły że "to widać" ale nic więcej konkretnego - Pani uchyli mi rąbka tajemnicy?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]