Reklama

Zbyt długie milczenie

Zbyt długie milczenie

03.03.2002
Czyta się kilka minut
A

Artykuł Jerzego Morawskiego „Grzech w pałacu arcybiskupim” („Rzeczpospolita” z 23-24 lutego) jest faktem, który zmusza do zajęcia stanowiska. Ukazał się i sprawa stała się publiczna. Prasa – mówił o tym biskup Tadeusz Pieronek – ma prawo publikować posiadane wiadomości, jeśli przy tym nie narusza określonych zasad. Osobiście żywię uznanie dla tych mediów, które – jak „Gazeta Wyborcza” – wierząc, że Kościół sprawę rozwiąże, zdobyły się na dyskrecję i długo wstrzymywały publikację posiadanych materiałów (wiadomo, że rozgłos i nacisk opinii publicznej utrudniają podejmowanie trudnych decyzji personalnych). Rozumiem jednak, że trudno było czekać w nieskończoność.

Wiem, że Stolica Apostolska (metropolita poznański podlega bezpośrednio papieżowi) sprawę arcybiskupa Paetza potraktowała bardzo poważnie i bez względu na publikację „Rzeczpospolitej” sprawa zmierza do rychłego...

6653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]