Reklama

Ładowanie...

Zbyt długie milczenie

03.03.2002
Czyta się kilka minut
A

Artykuł Jerzego Morawskiego „Grzech w pałacu arcybiskupim” („Rzeczpospolita” z 23-24 lutego) jest faktem, który zmusza do zajęcia stanowiska. Ukazał się i sprawa stała się publiczna. Prasa – mówił o tym biskup Tadeusz Pieronek – ma prawo publikować posiadane wiadomości, jeśli przy tym nie narusza określonych zasad. Osobiście żywię uznanie dla tych mediów, które – jak „Gazeta Wyborcza” – wierząc, że Kościół sprawę rozwiąże, zdobyły się na dyskrecję i długo wstrzymywały publikację posiadanych materiałów (wiadomo, że rozgłos i nacisk opinii publicznej utrudniają podejmowanie trudnych decyzji personalnych). Rozumiem jednak, że trudno było czekać w nieskończoność.

Wiem, że Stolica Apostolska (metropolita poznański podlega bezpośrednio papieżowi) sprawę arcybiskupa Paetza potraktowała bardzo poważnie i bez względu na publikację „Rzeczpospolitej” sprawa zmierza do rychłego...

6653

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]