Reklama

Zakręt czasoprzestrzeni

Zakręt czasoprzestrzeni

18.02.2008
Czyta się kilka minut
A mój syn (młodszy) chodzi po domu trochę rozczarowany, bo prosił świętego Mikołaja o grę na playstation i profesjonalny kosz z tablicą, żeby mógł w kuchni grać w koszykówkę. Niestety, święty Mikołaj po raz kolejny okazał się rozsądny, to znaczy podzielił argumenty rodziców, nieśmiało wysuwane jeszcze zanim nadeszła noc z 5 na 6 grudnia. Kosz zajmujący pół ściany, gra zajmująca pół głowy - nie, nie, prezenty były atrakcyjne, ale jednak bardziej praktyczne.
I

I w zasadzie tyle by było o Mikołaju, gdyby nie to, że zaraz o świcie 6 grudnia zaczęły się radiowe, telewizyjne i prasowe dyskusje na temat: "Czy mówić dzieciom prawdę?". Rytuał ten powtarza się od kilku lat: ledwie dzieci rozpakują prezenty i zjedzą pierwszy kilogram słodyczy, rusza ogólnonarodowy spór o świętego Mikołaja. Był w nocy czy go nie było? W tylu sprawach dorośli okłamują dzieci i powieka im nawet nie drgnie, a w tej jednej nagle takie parcie na prawdomówność?!

Nie chcę udawać, że problemu nie ma. Jest, bo go stworzyliśmy. Mój młodszy syn jest w trzeciej klasie i tam dyskusje o tym, kto i jak dostarczył prezenty, toczą się w najlepsze. Ktoś gdzieś przez przypadek usłyszał naradzających się rodziców, ktoś zobaczył nogę świętego Mikołaja w pantoflu taty, komuś innemu rodzice powiedzieli wprost... Ale najwięcej pytań rodzi się z dyskusji...

3517

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]