Ładowanie...
Zadziorny protestant
- Jeżeli ktoś pyta o różnice między ewangelikami a katolikami, odpowiadam: “A dlaczego nie pytać o to, co nas łączy?" - mówi ks. Tranda. Dodaje, że Kościół reformowany może się uczyć duchowości od prawosławnych, a od katolików regularnego uczestnictwa w nabożeństwach: - Ważną rzeczą dla życia chrześcijańskiego jest wspólnota. Ewangelikom wydaje się czasem, że wystarczy studiowanie Pisma Świętego i indywidualna modlitwa.
Z ojca na syna
Ks. Lech Tranda jest proboszczem od 1996 r. Urodził się 40 lat wcześniej w Warszawie. Dzieciństwo spędził w Gdańsku. Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie i seminarium kaznodziejskie w Wuppertalu. Ordynowany w 1991 r., jest żonaty z Iwoną - kardiologiem dziecięcym. Mają troje dzieci. Współordynującym, a następnie współwprowadzającym go w urząd proboszcza był jego ojciec,...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]