Reklama

Za tysiąc euro

Za tysiąc euro

11.08.2008
Czyta się kilka minut
Polacy zaczęli zarabiać średnio równowartość tysiąca euro miesięcznie. Mamy wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia, coraz silniejszą złotówkę... Czy ten trend się utrzyma?
P

Ponad rok temu, w maju 2007 r., odnotowywaliśmy na łamach "TP" symboliczne wydarzenie, jakim było przekroczenie przez średnią polską płacę równowartości tysiąca dolarów. Na końcu artykułu padło pytanie, jak długo poczekamy na zarobki przekraczające tysiąc euro. Wyraziliśmy nadzieję, że uda się to może jeszcze przed 2012 rokiem, czyli - przypuszczalnym wejściem Polski do strefy euro. Okazało się, że wystarczyło raptem kilkanaście miesięcy! GUS podał, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw osiągnęło w czerwcu wielkość 3215 zł, tymczasem w połowie lipca kurs euro spadł do poziomu 3,21 i utrzymuje się wokół tej kwoty. W ten sposób Polacy zaczęli zarabiać średnio równowartość tysiąca euro miesięcznie.

Kiedy z początkiem ubiegłego roku Słowenia, jako pierwsza z nowych państw członkowskich UE, wstępowała do strefy euro, podkreślano...

5780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]