Reklama

Z ziemi włoskiej do Polski

Z ziemi włoskiej do Polski

23.11.2003
Czyta się kilka minut
W ostatnim czasie wzrasta liczba postępowań prokuratury, mających ustalić źródła przecieków prasowych lub wprost skierowanych przeciw dziennikarzom. W ubiegły piątek w Sejmie Minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk temu zaprzeczał, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że ma to związek z wykrywaniem przez dziennikarzy afer z udziałem ludzi Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
W

Wolne media to jeden z fundamentów demokracji. Wykrywają nieprawidłowości w postępowaniu polityków i często dopiero po publikacjach w środkach przekazu państwo staje po stronie prawa. Ale z prywatnymi mediami SLD ma kłopot: to dziedzina życia publicznego, której nie udało się tej partii zdominować. Tu - inaczej niż w mediach publicznych czy agendach rządowych - zasada podziału łupów nie działa.

Świadomość tej porażki stała za mataczeniem przy ustawie o mediach. Afera Rywina pokrzyżowała plany: anty-Agory na razie nie będzie. Ale niezależne media są i wizerunkowi SLD szkodzą. Trzeba coś z tym zrobić! Na przykład postraszyć sądami.

W głowach niektórych polityków SLD i ludzi z nim związanych wciąż rodzą się pomysły, by zwiększyć kontrolę nad państwem, podporządkować sobie środki przekazu i zmniejszyć ryzyko wyborczej porażki.

...

1332

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]