Reklama

Z frontu walki z kryzysem

Z frontu walki z kryzysem

17.07.2012
Czyta się kilka minut
To był kolejny zwykły tydzień w Europie.
N

Niedziela, 8 lipca. Na uroczystościach 50. rocznicy traktatu francusko-niemieckiego – kamień milowy w zbliżeniu obu krajów po II wojnie – cieniem kładzie się sprofanowanie grobów niemieckich żołnierzy w Ardenach. Lokalna „La République des Pyrénées” ma nadzieję, że Hollande i Merkel, „oboje urodzeni w 1954 r., będą kontynuować dzieło poprzedników”. Inny dziennik lokalny, „Midi Libre”, jest sceptyczny: „Skończyły się czasy, gdy Adenauer spędzał cały tydzień we Francji, by świętować swą przyjaźń z de Gaulle’em. Merkel zajrzała na trzy godzinki i tyle ją widziano. Czy to możliwe, że po raz pierwszy od 50 lat Francja i Niemcy mają różne wizje Europy?”. Najwyraźniej tak.

Poniedziałek. Trwa German bashing, czyli „łomot spuszczany Niemcom”, którzy z uporem godnym Balcerowicza bronią filozofii zdrowej gospodarki. „New York Times” widzi w polityce...

3650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]