Reklama

Ładowanie...

www.złe prawo.pl

06.06.2004
Czyta się kilka minut
Polska nie jest krajem rozwiniętym technologicznie, co można wytłumaczyć latami zastoju. Trudno jednak zrozumieć opór, jaki stawia się nowoczesnym środkom wymiany informacji. Dość wspomnieć, że usługi telefoniczne, a więc i internetowe w Polsce są jednymi z najdroższych w Europie. Kilka lat zajęło też politykom odkrycie, że zniesienie podatku VAT na internet może sprzyjać rozwojowi kraju.
T

Teraz Sejm proponuje w ustawie o prawie telekomunikacyjnym zapis wymagający od odbiorcy usługi telekomunikacyjnej (np. chcącego kupić telefon, ale też założyć konto internetowe) stawienia się u dostawcy takiej oferty z dowodem osobistym w ręku. Zapis sam w sobie słuszny, bo choć utrudni życie rzeszom użytkowników telefonów komórkowych na kartę, to także uprzykrzy je przestępcom, którzy najczęściej z takich telefonów - jako zapewniających anonimowość - korzystają. Jednak o ile odwiedzenie jednego z wielu punktów operatorów telefonii komórkowej nie jest bardziej kłopotliwe niż kupno miesięcznego biletu autobusowego, o tyle założenia konta w sieci oznaczać będzie np. wycieczkę z Lublina do Krakowa - bo portale nie mają sieci przedstawicielstw. Oczywiście jest też inna możliwość: założenie konta w jednym z zagranicznych portali. Co to oznacza dla polskich firm - wiadomo.

...
1269

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]