Reklama

Wulkany na Plantach

Wulkany na Plantach

23.11.2003
Czyta się kilka minut
Pomysł pokazywania w miejskich plenerach fotografii wybitnego francuskiego artysty, od 1995 roku portretującego naszą planetę, miał służyć przede wszystkim edukacji ekologicznej. “Portret planety u progu XXI wieku" rzeczywiście odmienia widzenie świata.
P

Planty między bazyliką Franciszkanów a Seminarium Duchownym portretował Wyspiański. Codziennie rano spotyka się tu kleryków biegnących na wykłady. Później zwartymi kolumnami maszerują wielojęzyczne grupy turystów. Około południa pojawiają się dzieci z przedszkolankami (jeszcze niedawno przy Plantach znajdowało się przedszkole i obyczaj zabawy w piaskownicy pod pomnikiem Boya-Żeleńskiego najwyraźniej przetrwał do dzisiaj). Z przedszkolakami mieszają się zakochani licealiści-wagarowicze z “Nowodworka" i studenci ze skryptami. A trzeba jeszcze wspomnieć o starszych paniach, które przetrwały zmiany własnościowe w okolicznych kamienicach, i o akordeoniście, który na rogu Plant i Poselskiej doczekał się nieoficjalnego etatu.

Trudno o publiczność bardziej różnorodną. Połowa z tych ludzi nie zajrzałaby nigdy do galerii. Bo nie ma na to czasu albo pieniędzy, bo za...

4397

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]