Reklama

Ładowanie...

Wszystko na sprzedaż

z Nowego Jorku
20.07.2003
Czyta się kilka minut
Hillary mówi wszystko! Bill Clinton wyznający na klęczkach grzech cudzołóstwa i błagający o wybaczenie dopiero w obliczu składania zeznań przed Sądem Przysięgłych, kiedy nie może już dłużej kłamać! Nieprzespane noce pełne łez! „Przeżywając historię” (Living History) - pamiętniki byłej Pierwszej Damy USA błyskawicznie zdobyły listy bestsellerów. Powodzenie książki jest częścią zjawiska charakterystycznego dla amerykańskiej kultury - niezdrowej ciekawości gapia.
W

W pierwszym rzucie do księgarń trafił niezwykły nakład miliona egzemplarzy, stawiający autorkę na równi z Papieżem. Senator Clinton relacjonuje, jak początkowo uwierzyła w zapewnienia jurnego męża, że zaprzyjaźnił się z młodą stażystką i dlatego chciał jej pomóc w znalezieniu pracy. Opisuje swoją pierwszą reakcję na prawdę: atak furii i histeryczną awanturę. Kiedy zażądała od Billa, by powiedział o zdradzie również córce, prezydent zapłakał. Potem przyszły długie miesiące chłodu i milczenia. „Nasz pies Buddy był jedynym członkiem rodziny skłonnym dotrzymywać mu towarzystwa - pisze Hillary. - Ja chciałam mu przetrącić kark”. Zbawieniem okazała się decyzja wystartowania w wyborach do Senatu. Bill udzielał dobrych rad, Hillary słuchała, pytała i stosunki wróciły do normy. Jakkolwiek normy pani senator nie definiuje. A jej wrogowie twierdzą, że kłamie: wiedziała o romansie, lecz milczała...

17921

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]