Reklama

Wszystko na sprzedaż

Wszystko na sprzedaż

z Nowego Jorku
20.07.2003
Czyta się kilka minut
Hillary mówi wszystko! Bill Clinton wyznający na klęczkach grzech cudzołóstwa i błagający o wybaczenie dopiero w obliczu składania zeznań przed Sądem Przysięgłych, kiedy nie może już dłużej kłamać! Nieprzespane noce pełne łez! „Przeżywając historię” (Living History) - pamiętniki byłej Pierwszej Damy USA błyskawicznie zdobyły listy bestsellerów. Powodzenie książki jest częścią zjawiska charakterystycznego dla amerykańskiej kultury - niezdrowej ciekawości gapia.
W

W pierwszym rzucie do księgarń trafił niezwykły nakład miliona egzemplarzy, stawiający autorkę na równi z Papieżem. Senator Clinton relacjonuje, jak początkowo uwierzyła w zapewnienia jurnego męża, że zaprzyjaźnił się z młodą stażystką i dlatego chciał jej pomóc w znalezieniu pracy. Opisuje swoją pierwszą reakcję na prawdę: atak furii i histeryczną awanturę. Kiedy zażądała od Billa, by powiedział o zdradzie również córce, prezydent zapłakał. Potem przyszły długie miesiące chłodu i milczenia. „Nasz pies Buddy był jedynym członkiem rodziny skłonnym dotrzymywać mu towarzystwa - pisze Hillary. - Ja chciałam mu przetrącić kark”. Zbawieniem okazała się decyzja wystartowania w wyborach do Senatu. Bill udzielał dobrych rad, Hillary słuchała, pytała i stosunki wróciły do normy. Jakkolwiek normy pani senator nie definiuje. A jej wrogowie twierdzą, że kłamie: wiedziała o romansie, lecz milczała...

17921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]