Reklama

Wszyscy pochodzimy od tego samego Boga

Wszyscy pochodzimy od tego samego Boga

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Anetta Dziedzic, przewodnicząca Małopolskiego Oddziału Ligi Muzułmańskiej w RP: W Polsce zapobieganie radykalnej interpretacji Koranu jest możliwe. Nie ma u nas miejsca na ekstremizm.
Anetta Dziedzic Fot. Grażyna Makara
J

JERZY CHODOREK: Centrum Muzułmańskie w Krakowie działa siódmy rok. Jakie są główne cele meczetu przy ulicy Sobieskiego?

ANETTA DZIEDZIC: Meczet jest miejscem modlitwy. Ten lokal służy również temu, aby odbywały się w nim lekcje religii, arabskiego, polskiego. Meczet to też miejsce, gdzie możemy spotkać się, aby obchodzić nasze święta albo – tak jak dzisiaj – po piątkowej modlitwie zjeść wspólnie posiłek.

Zamierzamy stworzyć w tym miejscu czytelnię i wystawę. Chcemy, żeby był to ośrodek otwarty dla wszystkich – nie tylko dla muzułmanów.

Kto jest zainteresowany działalnością Centrum Muzułmańskiego?

W społeczeństwie muzułmańskim meczet odgrywa w pewnym sensie podobną rolę jak kościół w społeczeństwie chrześcijańskim. Na piątkowej modlitwie gromadzi się głównie lokalna społeczność. Ze względu na charakter...

9368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]