Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wszyscy pochodzimy od tego samego Boga

Wszyscy pochodzimy od tego samego Boga

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Anetta Dziedzic, przewodnicząca Małopolskiego Oddziału Ligi Muzułmańskiej w RP: W Polsce zapobieganie radykalnej interpretacji Koranu jest możliwe. Nie ma u nas miejsca na ekstremizm.
Anetta Dziedzic Fot. Grażyna Makara
J

JERZY CHODOREK: Centrum Muzułmańskie w Krakowie działa siódmy rok. Jakie są główne cele meczetu przy ulicy Sobieskiego?

ANETTA DZIEDZIC: Meczet jest miejscem modlitwy. Ten lokal służy również temu, aby odbywały się w nim lekcje religii, arabskiego, polskiego. Meczet to też miejsce, gdzie możemy spotkać się, aby obchodzić nasze święta albo – tak jak dzisiaj – po piątkowej modlitwie zjeść wspólnie posiłek.

Zamierzamy stworzyć w tym miejscu czytelnię i wystawę. Chcemy, żeby był to ośrodek otwarty dla wszystkich – nie tylko dla muzułmanów.

Kto jest zainteresowany działalnością Centrum Muzułmańskiego?

W społeczeństwie muzułmańskim meczet odgrywa w pewnym sensie podobną rolę jak kościół w społeczeństwie chrześcijańskim. Na piątkowej modlitwie gromadzi się głównie lokalna społeczność. Ze względu na charakter...

9368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]