Reklama

Ładowanie...

„Wszyscy piszą...”

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Tak brzmiał temat tygodnia w poprzednim numerze "TP". Ściślej ? połowa tematu. Większą troskę i uwagę skierowali redaktorzy na katastrofę pod tytułem "Nikt nie czyta".
B

Bezdyskusyjną mimo swojej wymowy, bo co począć z ludźmi, dla których książka oznacza po prostu coś niepotrzebnego? Za to zjawisko pod tytułem "wszyscy piszą" wydaje mi się i ekscytujące, i zagadkowe. Po pierwsze: skąd się bierze? A po drugie: czy jest groźne, czy pocieszające? I czy to z niego miałaby wynikać ta zdiagnozowana sytuacja zaniku czytania?

Nawiasem warto chyba dodać, że sami zatroskani o książkę zwykle na jej niebyt pracują, jeśli również piszą, tworząc wszystkie formy pośrednie lektury, w tym tak ważną jak publicystyka periodyków. Nawet wiernemu czytelnikowi książek niełatwo dać sobie radę, jeśli co tydzień i co miesiąc ma do czynienia z coraz obfitszymi ? i ważnymi ? pismami opinii. Które zresztą z jednej strony walczą o przetrwanie i osłabienie konkurencji przez likwidowanie działu przeglądów prasy, z drugiej same zalecają blogerską...

2717

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]