Reklama

„Wszyscy piszą...”

„Wszyscy piszą...”

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Tak brzmiał temat tygodnia w poprzednim numerze "TP". Ściślej ? połowa tematu. Większą troskę i uwagę skierowali redaktorzy na katastrofę pod tytułem "Nikt nie czyta".
B

Bezdyskusyjną mimo swojej wymowy, bo co począć z ludźmi, dla których książka oznacza po prostu coś niepotrzebnego? Za to zjawisko pod tytułem "wszyscy piszą" wydaje mi się i ekscytujące, i zagadkowe. Po pierwsze: skąd się bierze? A po drugie: czy jest groźne, czy pocieszające? I czy to z niego miałaby wynikać ta zdiagnozowana sytuacja zaniku czytania?

Nawiasem warto chyba dodać, że sami zatroskani o książkę zwykle na jej niebyt pracują, jeśli również piszą, tworząc wszystkie formy pośrednie lektury, w tym tak ważną jak publicystyka periodyków. Nawet wiernemu czytelnikowi książek niełatwo dać sobie radę, jeśli co tydzień i co miesiąc ma do czynienia z coraz obfitszymi ? i ważnymi ? pismami opinii. Które zresztą z jednej strony walczą o przetrwanie i osłabienie konkurencji przez likwidowanie działu przeglądów prasy, z drugiej same zalecają blogerską...

2717

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]