Reklama

Wpłynąć na Trumpa

Wpłynąć na Trumpa

28.01.2017
Czyta się kilka minut
Efektownym cesarskim edyktem przywódca wolnego świata rach-ciach zamknął granice, aby następnie, w niedzielę o piętnastej, obejrzeć „Gdzie jest Dory?”.
A

Animacja Pixara jest sequelem słynnego „Gdzie jest Nemo?”, filmem z przesłaniem radykalnie niezgodnym z wszystkim, co przyniosło Trumpowi prezydenturę: że ekologia, że łączenie rodzin, że nie masz Żyda ni Greczyna, że keine Grenzen nie oprą się miłości. I teraz świat wstrzymuje oddech, próbując wykopać jakieś głębsze znaczenie prezydenckiej decyzji o doborze pierwszego filmu nowej władzy w Białym (nomen omen) Domu. Dlaczego nie „Narodziny narodu”? Dlaczego nie „Kevin sam w domu”? Przypadek? Czyżby empatia? Czyżby altruizm? Czyżby? Donald lubi animacje. Donald ma również i małe dziecko.

Donald jest prorodzinny, i to po wielekroć. Donald wspiera amerykański przemysł (chodzi o dzieło Pixara). Poczwórne poszlaki wiodące do wniosku, że wybór pierwszej projekcji nie padł łupem przypadku, a raczej jest owocem świadomie i cierpliwie wypielęgnowanej, procesualnej decyzji. Chodzi o...

2282

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]