Reklama

Wojna, która trwa nadal

Wojna, która trwa nadal

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Zgodnie z najbardziej brutalnymi standardami terroryzmu XXI wieku, pakistańscy talibowie zamordowali polskiego inżyniera. Polska weszła w kolejny krąg wojny z terroryzmem.
W

Wojny nieco już, zdawałoby się, przykurzonej i negowanej przez rozmaitych ekspertów. Wojny zrośniętej, zdawałoby się, z osobą George’a W. Busha i skazanej na odejście do historii wraz z nim.

Dla Polski wojna ta najpierw była telewizyjnym widowiskiem, dziejącym się gdzieś daleko, a z czasem stała się sojuszniczym obowiązkiem ograniczonym do zawodowych żołnierzy. Na wojnie tej ginęli Polacy: kolejni żołnierze i popularny dziennikarz, wyłuskiwani z tłumu ofiar, na wpół anonimowi Polacy podczas zamachów na World Trade Center, na Bali, w Madrycie, w Londynie. Potem był szok po tragedii w Nanghar Khel, gdzie polskich żołnierzy - dalece przedwcześnie - postawiono wśród sprawców, a nie ofiar, i odsądzono od czci i wiary. I wreszcie inżynier Piotr S., z umierania którego terroryści uczynili tragiczny spektakl dla całego świata. W kraju zaś wybuchła wrzawa - i głosy...

5702

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]