Reklama

Właśnie tak

09.02.2010
Czyta się kilka minut
Księdzu Eugeniuszowi Burzykowi, autorowi książki "Katechizm w pigułce", zawdzięczam odnalezienie paru słów na pewno zasługujących na przypominanie, a przeoczonych przeze mnie wtedy, gdy ukazały się w "Tygodniku" właśnie.  Ks. Burzyk, składając z wyjątkową zwięzłością na użytek zagonionych wiernych kompendium tego, w co wierzymy, inkrustuje owe prawdy dobrymi myślami autorów niekoniecznie kościelnych.  I w ten sposób odnalazłam cytat z "Tygodnikowego" artykułu Haliny Bortnowskiej, kiedyś redaktora, a do dziś autorki miesięcznika "Znak", a w nim te właśnie słowa: że tym, co nam dziś potrzebne, jest "skuteczne współczucie". Zwyczajnie, właśnie tak.
W

W ostatnich tygodniach roiło się w medialnych serwisach od alarmów i narzekań. Że pada, że mrozi, że ślisko, że zimno, że trudno. Czasem nawet ponad wszelką normę. Niezależnie od wymiaru dolegliwości było pewne, że gdy podsunie się ludziom mikrofon albo kamerę, będą się żalić.  "W XXI wieku..." - to było tło pretensji. Dziennikarze ze swej strony współczuli i oburzali się solidarnie. I tylko jednego nie sposób było się dosłuchać: zwrócenia uwagi na coraz cięższą pracę tych, którzy odśnieżali, naprawiali linie przesyłowe, jechali z interwencjami. Każdej godziny, każdej doby, w odpowiedzi na każdą kolejną sytuację. Zawsze w odbiorze nie dość śpieszni i zawsze w ocenie nie dość skuteczni, choćby to była dwudziesta czwarta godzina ich wysiłku i już nie siódmy dzień tygodnia, ale po dwakroć i po czterokroć siódmy tej naszej powszedniej uciążliwej zimy "dwudziestego pierwszego...

1534

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]