Reklama

Wizyta

Wizyta

06.02.2005
Czyta się kilka minut
Odwiedził mnie redaktor rosyjskojęzycznego pisma wydawanego w Izraelu - Żyd pochodzący ze Lwowa i mówiący po polsku. Pismo nazywa się Wiesti i ma 50 tysięcy nakładu - dużo jak na niewielki kraj, ale liczni w Izraelu emigranci z Rosji bardzo są przywiązani do swojej proweniencji kulturalnej.
R

Rozmawialiśmy o polityce i o Putinie. Gość mój zgodził się, że prezydent Rosji reprezentuje mentalność kagiebistowską i że nie przez burzę śnieżną opóźnił on swój przyjazd do Krakowa, ale że chciał w ten sposób pokazać, jak bardzo obrażony jest na Polskę i na Kwaśniewskiego. Powiedziałem mu, że ponure gesty Putina i obecne poglądy Rosjan na Polskę aż tak bardzo mnie nie przejmują; mając niepodległość, nie musimy rozpaczać, że nas Putin nie kocha. Interesują mnie perspektywy odleglejsze.

Rosja to dziś sierota po sowietyzmie; imperium sowieckie miało 250 milionów mieszkańców, a Federacja Rosyjska ma ich tylko 144 miliony, w dodatku liczba ta w najbliższych dziesięcioleciach będzie się dalej zmniejszała. W “Heraldzie" czytam, że Rosja nie tylko topnieje ludnościowo, ale też gwałtownie wzrasta w niej liczba chorych na AIDS. Mąż stanu stojący na czele takiego...

4983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]