Reklama

Wizjoner i jego dzieci

Wizjoner i jego dzieci

14.04.2007
Czyta się kilka minut
Gdy w Berlinie przywódcy 27 krajów świętowali 50 lat istnienia Wspólnoty, kilkaset kilometrów na południe garść eurozapaleńców także świętowała. Ale inaczej.
-

- To nieprawda, że "Europa ma 50 lat"! - eurodeputowany z ramienia bawarskiej CSU Bernd Posselt powtarza to zdanie kilkakrotnie w wigilię rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. - Europa jest starsza, zdecydowanie starsza.

Posselt od 1994 r. współorganizuje chrześcijańskie "Dni Europejskie" w klasztorze benedyktynów w Andechs. W tym roku odbyły się już po raz dwudziesty siódmy i gościły kilkuset uczestników z krajów Unii i z państw, które chętnie znalazłyby się we Wspólnocie.

Klasztor z XV w. wznosi się na Świętej Górze. Z daleka można dostrzec ogromny niebieski sztandar z wieńcem gwiazd. Od flagi Unii różni go umieszczony pośrodku czerwony, równoramienny krzyż w złotym kole. Słoneczny krzyż, "symbol ludzkości i rozumu", jest godłem Ruchu Paneuropejskiego - założonej w 1922 r. najstarszej organizacji działającej na rzecz zjednoczenia Europy....

7078

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]