Reklama

Wirus i święte zioło

Wirus i święte zioło

w cyklu Strona Świata
20.02.2021
Czyta się kilka minut
Kiepska pogoda i pandemia spowodowały, że na Jamajce, za której wizytówkę uchodzi muzyka reggae, rastafarianie i marihuana, tej ostatniej zaczyna brakować.
Na Jamajce / Fot. Michael Dwyer / Polaris Images / East News
J

Jamajczycy sami przyznają, że zakrawa to na kiepski żart, ale na ich wyspie coraz trudniej o skręta. Najpierw wyjątkowo obfite ulewy, jakie przyszły w porze huraganów, a potem niezwykle długa susza spowodowały, że zeszłoroczne konopne plony nie udały się jak nigdy. 

Uzdrowienie narodów

Sprawy pogorszyła trwająca od roku epidemia COVID-19, która unieruchomiła świat. Z powodu wprowadzonej przez rząd godziny policyjnej, obowiązującej od 18 do rana, właściciele poletek konopi nie mogli jak dotąd doglądać ich nocami, odpowiednio nawozić ani nawadniać. Nocami pracować na polu nie mogli zarówno właściciele plantacji legalnych, jak pokątnych. Te ostatnie zakłada się w sekretnych miejscach, z dala od dróg i czujnych policyjnych oczu. W tym roku, z powodu epidemiologicznych rygorów i niemożliwości przemieszczania się po zmierzchu, hodowcom było wyjątkowo trudno o...

8090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Z przyjemnością przeczytałem! Oby więcej w tej sprawie dla polskiego czytelnika! Czas na zmianę i polskiej polityki...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]