Reklama

Wiedział, więc zginął

Wiedział, więc zginął

30.10.2006
Czyta się kilka minut
rys. M. Owczarek
P

PIOTR MUCHARSKI: - Jak Pan ocenia szanse na ekstradycję Edwarda Mazura?

MAREK BIERNACKI: - O tym będzie decydował niezawisły sąd amerykański. Brzmi to pewnie banalnie i jest trudno zrozumiałe dla Polaków. Dla nas - niestety - oczywisty jest prymat polityki nad prawem. Jednak ów sąd będzie źle reagował na wszelkie naciski, czy argumenty polityczne. Myślę więc, że dla polskiej strony nie mniej istotne od lobbingu politycznego, skutecznego na poziomie prokuratury i służb, byłoby przygotowanie wniosku, skonsultowanego z wybitną amerykańską kancelarię prawną, niezależnie od kosztów.

- Nic o tym jednak nie wiemy…

- Nie wiemy... i to mnie zdziwiło. Niepokojące było również zaskoczenie strony polskiej, kiedy okazało się, że dokumenty wnioskujące o ekstradycję będą przez Amerykanów odtajnione. Mam nadzieję, że nie jest to sygnał...

16059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]