Reklama

Wiara i upadek z konia

Wiara i upadek z konia

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Grzegorz Chrzanowski OP: Samo doświadczenie obecności Chrystusa nie uczyniło z Szawła chrześcijanina. Najpierw jest objawienie i związana z nim przemiana. Potem przyjęcie chrztu jako otwarcie na kolejny etap, na otrzymanie powołania: "poślę cię daleko do pogan". Rozmawiał Tomasz Ponikło
T

Tomasz Ponikło: Po Mszy św. zaczepiam Ojca i przekonuję, że miałem niezwykłe doświadczenie: padła na mnie wielka, przenikająca jasność. Odczytuję to jako znak od Boga. Pytam, jak rozumieć to doświadczenie.

Grzegorz Chrzanowski OP: Powiedziałbym panu, trochę przekornie, żeby się tym za bardzo nie przejmować. Musiałbym się dowiedzieć, jakie towarzyszyły temu okoliczności. Zdarza się, że w grę wchodzi choroba psychiczna, halucynacje czy wizje po użyciu narkotyków.

...więc dodaję, że doszło do tego w momencie upadku z konia.

Wtedy pytam o diagnozę wystawioną przez lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście żartuję, chociaż takie procedury są niezbędne.

Jednak nie ma lepszego sposobu rzetelnej weryfikacji doświadczeń mistycznych niż ewangeliczna zasada "po owocach ich...

8620

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]