Reklama

Ważenie wartości

Ważenie wartości

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Czy użytkownik sieci może swobodnie uprawiać anonimową krytykę bez obaw, że narazi się na represje?
A

A czy może swobodnie i anonimowo lżyć, pomawiać i posługiwać się mową nienawiści, czyli hejtować? Naczelny Sąd Administracyjny wydał właśnie ważny wyrok.
W lipcu zeszłego roku „Tygodnik” apelował do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego o ukrócenie bezkarności internetowych hejterów oraz przyzwolenia na hejt. Zwracaliśmy uwagę, że posługiwanie się językiem nienawiści rasowej, narodowościowej i wyznaniowej, językiem oszczerstw i pomówień, zbyt często jest lekceważone przez organa ścigania. Tłumaczyliśmy, dlaczego oddziaływanie sieciowej nienawiści trzeba brać serio. Pod naszym apelem podpisali się ludzie kultury i mediów, autorytety prawne i obrońcy praw obywatelskich. Skutek: Andrzej Seremet wydał wówczas specjalną instrukcję dla prokuratorów.
Sprawy, które na jednym końcu mają wolność wypowiedzi, a na drugim dobra osobiste, wymagają szczególnej wrażliwości....

2972

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]