Reklama

Wart Pac pałaca, a pałac Paca

Wart Pac pałaca, a pałac Paca

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Najbardziej przenikliwy tekst z niknącego już gatunku "teoria literatury przeczytałem nie w niskonakładowych czasopismach branżowych, lecz w wysokonakładowym "Dzienniku, który to fakt wprawił mnie w nieopisane zdumienie podszyte nieposkromionym entuzjazmem.
N

Napisawszy to zdanie, złapałem się na ponurym przypuszczeniu, że zaraz zacznie się kombinowanie. Aha, chwali "Dziennik", a więc chce powiedzieć, że teoretycznoliteracka wyobraźnia "Gazety Wyborczej" stoi na poziomie nikczemnym. Czyta "Dziennik" przy śniadaniu, a więc nie czyta "Gazety". Jednym z najzabawniejszych objawów swobody wypowiedzi w Polsce jest to, że jak ktoś mówi dobrze o "Dzienniku", to znaczy, że jest faszystą i nienawidzi Adama Michnika. Z kolei czytelnik "Wyborczej" musi być zdeklarowanym zwolennikiem starego układu i uważać, że każda książka nominowana do Nike jest arcydziełem. Powiem więc tak: czytam z równym zainteresowaniem i "Dziennik", i "Wyborczą", i skutek tego jest taki, że moje śniadanie trwa dwa razy dłużej, co podobno dobrze wpływa na trawienie, a stan swoich jelit przedkładam stanowczo nad polityczną poprawność.

Owszem, nie cierpię...

8212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]