Reklama

Walka wewnątrz więzienia

Walka wewnątrz więzienia

26.06.2007
Czyta się kilka minut
ŁUKASZ PAŁKA: - Co Pan jako Palestyńczyk poczuł, widząc zdjęcia zamaskowanych bojowników Hamasu, którzy zajęli siedzibę prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w Gazie­?
M

MOHAMMAD ZEIDAN: - To, co większość moich rodaków: smutek, ogromny niesmak i bezradność wobec tego, co się dzieje.

- Strach?

- Też. Ale nie z powodu widoku uzbrojonych ludzi, lecz z powodu odpowiedzialności, która spadnie na wszystkich Palestyńczyków. Wydarzenia z ostatnich dni oglądał cały świat. To z pewnością jeszcze bardziej wpłynie na wizerunek Palestyńczyków jako terrorystów. Bo wszyscy zobaczyli rezultaty, ale nikt nie zapytał, co doprowadziło do tak ekstremalnej sytuacji.

- Ten rezultat to, jak ktoś zgrabnie powiedział, "dwa narody w trzech państwach", czyli narody żydowski i palestyński, żyjące dziś faktycznie w Izraelu, w Strefie Gazy rządzonej przez Hamas oraz na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie władzę sprawuje prezydencki Fatah.

- Istotnie, wielu nazywało to w ten właśnie sposób, ale świadczy to tylko...

4410

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]