Reklama

Walka wewnątrz więzienia

Walka wewnątrz więzienia

26.06.2007
Czyta się kilka minut
ŁUKASZ PAŁKA: - Co Pan jako Palestyńczyk poczuł, widząc zdjęcia zamaskowanych bojowników Hamasu, którzy zajęli siedzibę prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w Gazie­?
M

MOHAMMAD ZEIDAN: - To, co większość moich rodaków: smutek, ogromny niesmak i bezradność wobec tego, co się dzieje.

- Strach?

- Też. Ale nie z powodu widoku uzbrojonych ludzi, lecz z powodu odpowiedzialności, która spadnie na wszystkich Palestyńczyków. Wydarzenia z ostatnich dni oglądał cały świat. To z pewnością jeszcze bardziej wpłynie na wizerunek Palestyńczyków jako terrorystów. Bo wszyscy zobaczyli rezultaty, ale nikt nie zapytał, co doprowadziło do tak ekstremalnej sytuacji.

- Ten rezultat to, jak ktoś zgrabnie powiedział, "dwa narody w trzech państwach", czyli narody żydowski i palestyński, żyjące dziś faktycznie w Izraelu, w Strefie Gazy rządzonej przez Hamas oraz na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie władzę sprawuje prezydencki Fatah.

- Istotnie, wielu nazywało to w ten właśnie sposób, ale świadczy to tylko...

4410

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]