Reklama

W obronie wolności...

W obronie wolności...

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Komitet Helsiński w Polsce konsekwentnie występuje w obronie wolności zgromadzeń, stanowiącej obok wolności słowa jedną z podstawowych gwarancji realizacji wszystkich pozostałych praw i wolności człowieka. Wypowiedzi przedstawicieli władz publicznych Krakowa i województwa małopolskiego, przeciwstawiające się organizacji festiwalu kultury gejów i lesbijek pod jakże znamiennym tytułem “Kultura dla Tolerancji" wywołują nasz głęboki sprzeciw. W pełni solidaryzujemy się z wystąpieniem polskich Noblistów - Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza, wskazujących, że “Przestrzeń życia publicznego jest własnością nas wszystkich. Każdy z nas ma prawo do manifestowania w niej swojej obecności bez względu na wyrażane poglądy, wyznawaną wiarę, a także orientację seksualną. Zaprzeczenie takiemu prawu jest pierwszym krokiem do powstania państwa totalitarnego".
J

Jednocześnie Zarząd Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pozostaje, jak zawsze, do dyspozycji wszystkich tych, których prawa i wolności zostaną naruszone.

Członkowie Komitetu Helsińskiego w Polsce:

HALINA BORTNOWSKA-DĄBROWSKA, JANUSZ GRZELAK, ZBIGNIEW HOŁDA, WOJCIECH MAZIARSKI, MICHAŁ NAWROCKI, DANUTA PRZYWARA, ANDRZEJ RZEPLIŃSKI, STEFAN STARCZEWSKI

Warszawa, 5 maja 2004 r.

Patrz też komentarz ks. Adama Bonieckiego " ", "TP" nr 19/04.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]