Reklama

Ustawianie ostrości

Ustawianie ostrości

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Współczesny dokument­­ to rewelacyjna szkoła patrzenia. Uczy głębszego rozumienia świata i innych ludzi. Uczy, jak się nie dać medialnym manipulacjom.
O

Oglądając filmy na Doc Review, mamy wrażenie, że pojęcie globalnej wioski jest przebrzmiałym mitem. Co z tego, że za pośrednictwem coraz szybszych narzędzi dostajemy informacje z najdalszych zakątków globu. Fragmentaryzacja i przypadkowość strumienia newsów daje tylko chwilowe złudzenie ogarnięcia świata. Tę iluzję uświadamiają filmy dokumentalne - te "prawdziwe", zrealizowane z oddechem i pokorą, bez reporterskiego pośpiechu i pogoni za sensacją. To dzięki nim jesteśmy naprawdę bliżej świata. Po festiwalu ciężko się wraca do filmowej fikcji czy wirtualnej prawdy zalewającej małe i duże ekrany.

Lekcja I: Co to jest człowiek

Japoński inżynier próbuje wcielać w życie wizje rodem z "Blade Runnera". W dobie postępującego starzenia się społeczeństwa pracuje nad stworzeniem androida, który byłby w stanie zastąpić człowieka nie...

7808

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]