Reklama

Niech nas zobaczą!

Niech nas zobaczą!

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Rosnąca popularność dokumentu podszyta jest tęsknotą za rzeczywistością. Za prawdą, autentycznością, życiem nie sprowadzonym do telewizyjnych newsów i zmanipulowanych obrazów.
Bohaterowie filmu Zany Briskiej "Przeznaczone do burdelu"
D

Dokumenty prezentowane podczas Doc Review - długie, wyczerpujące (dosłownie i poznawczo) - zdają się ową tęsknotę zaspokajać. Ale jednocześnie podsuwają zdradziecką myśl, że rzeczywistość nie istnieje. Wszystko jest montażem.

Nawet AIDS nie istnieje, jak twierdzą bohaterowie filmu Robina Scovilla “Inna strona AIDS". To tylko zbiorcza nazwa dla różnych chorób wywoływanych przez różne czynniki. Konstrukt, który wymyślono, bo ktoś miał w tym interes. Kto? Rządy? Firmy farmaceutyczne? Firmy public relations? Media? Źli Amerykanie?

Gdy badania wykażą obecność przeciwciał w organizmie, zakłada się, że badany jest zarażony wirusem HIV. Chociaż wcale nie musi to być prawda. W rozmaitych częściach naszego globu także wytwarzają się rozmaite przeciwciała. Ale gdzie jest wirus? I co nim jest? Terroryzm? Globalizacja? Amerykański imperializm? A może...

7597

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]