Reklama

Ładowanie...

Uśmiech nieba

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Dla Jana Pawła II dzieci są uśmiechem nieba powierzonym ziemi. Papież wyrażał szczególną troskę o dzieci, zaznaczając, że w ramach rodziny domowej i parafialnej znajdują one uprzywilejowane miejsce zarówno w perspektywie ludzkiej, jak też w świetle ewangelicznej praktyki Jezusa.
D

Dzieci obdarzone chrztem świętym, zaznajamiane systematycznie na katechezie ze Słowem Bożym, będące w drodze do przyjęcia kolejnych sakramentów - zapowiadają i przygotowują przyszłość Kościoła, świata i ojczyzny. Kształtowanie dzieci winno odbywać się w świetle Ewangelii, ponieważ tylko ona odpowiada na problemy dzisiejszego człowieka do końca i bez reszty.

Adopcja to usynowienie. W aspekcie prawnym jest przyjęciem cudzego dziecka za swoje z uwzględnieniem wszelkich konsekwencji wypływających z tego faktu. Natomiast w teo­logii stanowi podstawę dwuwymiarowej egzystencji człowieka, jaką jest usynowienie człowieka przez Boga, w odróżnieniu od wynikającego z natury synostwa Bożego Jezusa Chrystusa.

Św. Paweł terminem "przybranie za dzieci Boże" wyraził adopcyjne powiązanie z Bogiem ludzi odkupionych przez Chrystusa. Wierzący przestali już być...

3515

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]