Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Urzędnik na wietrze

Urzędnik na wietrze

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Jeśli ktoś myśli, że Jacek Czaputowicz rzucił rękawicę Zbigniewowi Ziobrze – i to z inspiracji premiera – jest w błędzie.
N

Na finiszu kampanii samorządowej Ziobro poprosił Trybunał Konstytucyjny o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą zapisów traktatu o Unii. Opozycja przedstawiła to jako początek polexitu i w PiS zapanowała nerwowość. Wniosek Ziobry uznano za sypanie piachu w tryby wyborczej maszyny premiera – panowie konkurują. Gdy okazało się więc, że MSZ wysłało do TK krytyczną opinię o wniosku, mogło to wyglądać na ripostę premiera (Czaputowicz to jego dobry znajomy). Tymczasem szef MSZ po prostu wysłał do TK to, co dali mu podwładni. Jest typem urzędnika, który nie czuje politycznych wiatrów. Nieraz po jego słowach liderzy PiS zgrzytali zębami. Zapowiadał wspieranie Niemiec w sporze z Trumpem i stosowanie się do unijnych wyroków ws. ustaw sądowych. Jakie znaczenie ma więc opinia Czaputowicza? Żadne. W finale szef MSZ podkulił ogon i poparł wniosek Ziobry, zaprzeczając sobie. ©

Autor jest dziennikarzem Onet.pl

Czytaj także: Andrzej Stankiewicz: Sezon polowań na Ziobrę

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz Onetu, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, wcześniej związany z redakcjami „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka” i „Wprost”. Zdobywca Nagrody Dziennikarskiej Grand Press...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]