Reklama

Ucieczka z barszczem

Ucieczka z barszczem

28.11.2016
Czyta się kilka minut
Moja myśl, od kiedy przestałem czuć się całkiem bezpiecznie: mieć w piwnicy zawsze baniak z olejem, zgrzewkę mąki. I dziesięć kilo cukru, to nigdy nie zaszkodzi. Może da się wymienić na jajka.
Fot. Monty Rakusen / AFP / EAST NEWS
T

Tylko 300 gramów dziennie. Tyle chleba będą mieli zapewnione mieszkańcy Petersburga przez pierwsze 20 dni wojny. Gubernator tego miasta wydał dekret o zgromadzeniu stosownych do tego limitu zapasów mąki. Zaraz potem uspokajał spanikowanych internautów, że chodzi tylko o „stabilizację rynku żywnościowego”. A może istotnie miał wyłącznie pokojowy zamiar uciąć łeb hydrze spekulacji? To już nie jego wina, co ludzie sobie dośpiewali i powtórzyli dalej, nakręcając psychozę, wszak zapasy strategiczne z zasady istnieją na wypadek wojny. Trudno rozstrzygnąć. Ojczyzna agencji TASS i jej nieodżałowanych dementi służących za murowane potwierdzenie zaprzeczanej wiadomości dokonała awangardowego skoku w epokę postprawdy i wysysa z Zachodu zdolność krytycznej analizy oraz zaufanie do publicznego obiegu informacji jak Kałmuk oczyszczający do ostatka wołową kość ze szpiku. Informację z Petersburga...

6043

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]