Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Tworząc świat

Tworząc świat

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Najbardziej kontrowersyjną propozycją tegorocznego Biennale jest praca Teresy Margolles, która w XVIII-wiecznych pałacowych salach zawiesiła płótna zabarwione krwią ofiar mafijnych porachunków w Meksyku.
G

Główne nagrody 53. Międzynarodowego Biennale Sztuki w Wenecji

Złote Lwy:

za całokształt twórczości - John Baldessari (USA) i Yoko Ono (USA)

dla najlepszej prezentacji narodowej - Bruce Nauman (USA)

dla najlepszego artysty na wystawie głównej - Tobias Rehberger (Niemcy)

Srebrny Lew dla najbardziej obiecującego młodego artysty - Nathalie Djurberg (Szwecja)

Otwarto 53. Międzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji, największy i najstarszy przegląd powstających aktualnie dzieł. Impreza bywa - czasami słuszne - krytykowana za niechęć do eksperymentu, ryzyka, uleganie naciskom politycznym czy medialnym. Mimo to pozostaje wielkim świętem sztuki. W tym roku przygotowano prezentacje narodowe aż 77 krajów. Towarzyszy im obszerna wystawa...

9586

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]