Reklama

Tutaj, właśnie tutaj

Tutaj, właśnie tutaj

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Są zadziwiająco znajomi. Widuję ich w autobusie, w sklepie, mijam na ulicy. Niektórzy są mi bliscy, czasem bardzo.
P

Przemysław Wojcieszek ma własny pomysł na kino, w swoich filmach mówi zawsze o problemach rówieśników. W jego twórczości spotykają się społeczne zaangażowanie i emocjonalna głębia; reżyser ukazuje z jednej strony młodych mieszkańców prowincji próbujących odnaleźć miejsce, gdzie mogliby realizować swoje ambicje, z drugiej ujawnia ich przeszłość i psychologiczne niuanse.

Bohaterką “Zabij ich wszystkich", debiutanckiego filmu Wojcieszka, była Ewa, dziewiętnastolatka żywiąca nienawiść do zepsutego, wypranego z wartości świata. Jej bunt przeciw otaczającej ją bylejakości reżyser ukazał jako próbę wyrwania się z marazmu, z góry skazaną na niepowodzenie. Również Marcin, główny bohater “Głośniej od bomb", nie zgadzał się na zastaną rzeczywistość. Nie wygłaszał jednak tyrad przeciw konsumpcyjnemu światu i zdegenerowanemu kapitalistycznemu porządkowi wartości, mimo...

6933

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]