Reklama

Tusk, Putin, OFE i przyszli emeryci

Tusk, Putin, OFE i przyszli emeryci

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Donalda Tuska spotkała krytyka mediów i opozycji za to, że "zachował się jak Putin", poddając publicznym połajankom szefów towarzystw emerytalnych, zarządzających otwartymi funduszami emerytalnymi.
J

Jednak skarceni wyglądali na zadowolonych, bo szef rządu jednocześnie wyrzucił do kosza propozycję (minister pracy Jolanty Fedak) rozmontowania wprowadzonej w 1999 r. reformy emerytalnej. Zagrażałoby to samemu istnieniu funduszy emerytalnych, a tym samym dobrze opłacanych posad prezesów. Publiczne połajanki premiera nie były więc jedynie czystym "PR-em", ale służyły też temu, aby nagle uwolnionym od zagrożenia przedstawicielom towarzystw nie uderzyła do głowy woda sodowa i żeby skłonni byli współpracować z ministrem Michałem Bonim, w takiej zmianie prawa, aby OFE przyniosły większą korzyść ubezpieczonym, a nie jedynie instytucjom finansowym, które nimi zarządzają.

Projekt minister Fedak, aby większość trafiającej dziś do OFE składki przerzucić do ZUS, oznaczał tak naprawdę zamianę długu jawnego na dług ukryty. Dług jawny to obligacje, które emituje skarb...

1794

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]