Reklama

Wypełnianie

Wypełnianie

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Oto jedyny, niezwykle obszerny przewodnik po naszej fotograficznej współczesności, jasno tłumaczący przyczyny zmian i pokazujący, jak bardzo jest ona zróżnicowana.
Hybrid Figures; ed.5; 2010 r. Fot. Przemysław Dzienis (we współpracy z Dorotą Buczkowską)
N

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Karakter ukazał się przewodnik po polskiej fotografii ostatnich lat, „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku” autorstwa Adama Mazura. Jest obszerny (niemal 400 stron), dwujęzyczny, bogato ilustrowany (z górą pół tysiąca fotografii). Znalazły się w nim sylwetki fotografów uznanych za szczególnie reprezentatywnych – nie dla współczesnej fotografii polskiej w ogóle, ale dla zmian, jakie w niej zaszły po 2000 r.

CEZURA

Owszem, naturalną cezurą wydaje się 1989 r., od tego czasu w polskiej fotografii zdarzyło się wiele, jednak – pisze autor – największe zmiany zaszły dopiero po roku 2000. Mazur wymienia między innymi ożywienie życia fotograficznego, w tym powstanie kolejnych festiwali (choćby w Łodzi, Krakowie, Poznaniu); nadejście ery fotografii cyfrowej, a więc ważny przełom technologiczny....

9341

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]