Reklama

Ładowanie...

Trzeci Stanisław

25.09.2007
Czyta się kilka minut
Kiedy legat papieski kard. Tarcisio Bertone odczytał po łacinie dokument, wktórym Benedykt XVI przyznaje słudze Bożemu Stanisławowi Papczyńskiemu tytuł błogosławionego, zgromadzona przed licheńską bazyliką stutysięczna rzesza pozostawała wnabożnym milczeniu.
P

Pierwsze oklaski rozległy się po odczytaniu tego samego tekstu przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. "Spełniając życzenie naszego brata Stanisława Gądeckiego, arcybiskupa poznańskiego, jak również wielu innych braci w biskupstwie, oraz licznych wiernych, za radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, naszą władzą Apostolską zezwalamy, aby odtąd Czcigodnemu Słudze Bożemu Stanisławowi Papczyńskiemu, prezbiterowi, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów, który poświęcił się modlitwie za zmarłych i nauczaniu ludu chrześcijańskiego, przysługiwał tytuł błogosławionego i aby jego święto obchodzono w miejscach i w sposób określony przez prawo, corocznie dnia 18 maja. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Entuzjazm ogarnął zgromadzonych dopiero kiedy białe płótno, szczelnie zasłaniające dotąd umieszczony nad polowym ołtarzem ogromny wizerunek Błogosławionego,...

4508

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]