Reklama

Trzeba znaleźć tę miłość

Trzeba znaleźć tę miłość

10.07.2005
Czyta się kilka minut
Pustynne, aseptyczne tereny Patagonii. Na polu naftowym pracownicy oglądają ręcznie wykonane noże. Sprzedawca opowiada zmyślone historie o pochodzeniu drewna, z którego wykonane są rękojeści. Nieco onieśmielony, jakby zagubiony, odchodzi nie sprzedając niczego.
J

Juan Villegas to pięćdziesięciodwuletni mężczyzna zwolniony z pracy na stacji paliw. Mieszka z córką i jej rodziną, a na życie próbuje zarobić sprzedając własnoręcznie rzeźbione noże. Po kolejnej domowej kłótni wsiada w samochód i jedzie wielokrotnie uczęszczaną przez siebie drogą. Kiedy pomoże przypadkowo spotkanej młodej kobiecie, otrzyma od niej psa Bombóna - dorodnego, białego doga argentyńskiego.

Razem staną się bohaterami opowieści Sorína. Zdesperowany, choć nie pozbawiony nadziei mężczyzna, próbujący zarobić na życie, zupełnym przypadkiem wchodzi w posiadanie rasowego psa. O jego rodowodzie dowie się mimochodem od spotkanego przed bankiem urzędnika zajmującego się myślistwem i wystawami psów. Odtąd zacznie się ich udział w wystawach oraz - przede wszystkim - przyjaźń człowieka i zwierzęcia.

Sorín ukazuje stopniowe zbliżanie się do...

5811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]