Reklama

Trudno dostępny wyjątek

Trudno dostępny wyjątek

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Prawo do odmowy zachowań niezgodnych z przekonaniami może zależeć od tego, czy przekonania te są motywowane religijnie. Tak przynajmniej wynika z opinii ekspertów Parlamentu Europejskiego na temat traktatu będącego aktem wykonawczym do konkordatu między Słowacją a Stolicą Apostolską.
R

Rozliczne ciała doradcze Unii Europejskiej wydają setki dokumentów, których istnienie pozostaje obojętne ogółowi unijnych obywateli. Treść i sens tych deliberacji mogą ogarnąć jedynie specjaliści, a potencjalne skutki dotyczą zazwyczaj niewielkich wycinków życia zbiorowego. W tej powodzi papierów pojawiła się w połowie grudnia czterdziestostronicowa opinia sformułowana przez Sieć Niezależnych Ekspertów ds. Praw Podstawowych na temat "Prawa do klauzuli sumienia i konkordatów zawartych przez państwa członkowskie ze Stolicą Apostolską". Jedynie konserwatywny blog brusselsjournal.com poświęcił jej od razu nieco uwagi; głównym mediom umknęła doniosłość dokumentu i dopiero w nowym roku niektóre angielskie gazety oraz BBC skwitowały pobieżnie jego istotę nagłówkami w rodzaju "UE krytykuje projekt watykańskiego traktatu aborcyjnego".

Kuchennymi drzwiami?...

11529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]