Reklama

Trans z Tischnerem

08.03.2021
Czyta się kilka minut
Czy to, co pisał filozof z Łopusznej, jest aktualne? Jak dzisiaj czytać jego teksty?
1

12 marca przypada 90. rocznica urodzin ks. Józefa Tischnera. To okazja do przypomnienia autora wciąż obecnego na półkach księgarskich, choć od jego śmierci minęły już ponad dwie dekady. Nic dziwnego, że wydawcy i tym razem nie zawiedli.

Wydawnictwo Znak zaprezentowało autorską antologię Wojciecha Bonowicza – biografa i znawcy spuścizny Tischnera – „To co najważniejsze”, czyli 21 najbardziej aktualnych tekstów Tischnera na XXI wiek; wszystkie były wcześniej publikowane. Z kolei jezuickie Wydawnictwo WAM z niepublikowanych wykładów z filozofii człowieka, wygłoszonych przez Tischnera w roku akademickim 1993/1994 dla studentów Papieskiej Akademii Teologicznej, wykroiło ręką Joanny Podsadeckiej fragmenty odnoszące się do międzyludzkich uczuć, tytułując książkę „Miłość w czasach niepokoju”. Dygresji na temat miłości zebrało się ponad dwieście stron!

Piszę o obu książkach z...

6376

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]