Reklama

To, co bezsporne

To, co bezsporne

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Liczba osób, które w słoneczne sobotnie popołudnie przewinęły się przez Bunkier Sztuki, zaskakiwała. Zagraniczni turyści stanowili, co rzadkie pod Wawelem, zdecydowaną mniejszość. Zamiast nich gromadnie przychodzili krakowianie, najczęściej młodzi. I jak tu wątpić, że polska sztuka najnowsza ma swoją publiczność?.
Marcin Maciejowski, "Lekarz powiedział"
W

Wysoka frekwencja świadczy nie tylko o zainteresowaniu, ale także o jakości wystawy, prezentującej zakupy dokonane w ostatnich latach przez Bunkier Sztuki. Galeria bądź co bądź miejska, a więc nie najbogatsza, podjęła bowiem trud rozbudowy własnej kolekcji. Teraz, gdy już zakupione obiekty zestawiono ze sobą, wyprowadziwszy je z magazynów do sal wystawowych, okazało się, że powstający właśnie zbiór ma szansę na pogodzenie sprzeczności: odwagi z klasycznością, konsekwencji z różnorodnością, współczesnego "stylu międzynarodowego" ze współczesną "regionalnością". Takie możliwości daje - wybierana mądrze - sztuka polska ostatnich kilkunastu (i kilkudziesięciu) lat.

Apoteoza malarskości

Na krakowskiej wystawie odnajdziemy większość najistotniejszych dla tej sztuki nazwisk. Oglądamy prace m.in. Wilhelma Sasnala, Marcina...

9546

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]