Reklama

Tłumacz przysięgły

Tłumacz przysięgły

20.02.2017
Czyta się kilka minut
Człowiek pęka z dumy czytając bądź słuchając relacji z wystąpień Donalda Trumpa.

​Oto pierwszy raz w historii sposoby sprawowania władzy i komunikowania się z ludem, sposoby wymyślone przez wschodnich Europejczyków są praktykowane na taką skalę za Atlantykiem.
Dotychczas żyliśmy w kompleksach wywołanych przeżuwaniem praktyk i teorii amerykańskich. Żyliśmy w rozkojarzeniu i krzywdzie, bowiem tkwiliśmy w syzyfowym mozole przystosowania naszych tu mentalności i wyobrażeń o demokracji do wzorców tamtejszych. Oto dziś z całą mocą rzec trzeba, że po latach pracy w pocie czół Stany Zjednoczone Ameryki Północnej pękły – przestały eksportować, a zaczęły importować. Od nas. I nie są to jakieś boksyty, węgiel, jabłuszka czy ziemniaki, nie jest to spirytus ani szprotki, a kultura polityczna, wielkie idee, model państwowości i zasady ustrojowe. Amerykanie małpują nas aż miło, miło patrzeć i słuchać Trumpa, warto było czekać. To się – tak mniemamy – żadnym mniemaczom...

3741

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Popłakałam się ze śmiechu. Dosłownie. Przy fragmencie o Słowianach.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]